Aromaterapia jest nieocenioną formą medycyny naturalnej i tradycyjnej, a olejki naturalne były wykorzystywane już tysiące lat temu. Ma szerokie zastosowanie, a dobrze dobrane olejki eteryczne wpływają pozytywnie na zdrowie psychiczne i wspomagają leczenie wielu chorób.
Jednak aby aromaterapia działała, musi zostać odpowiednio przeprowadzona.
Często pytacie mnie, jak odpowiednio wykonać aromaterapię, a jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest pytanie o rozpraszanie olejków eterycznych oraz dlaczego dyfuzor ma przewagę nad kominkiem termicznym. Dziś Wam na nie odpowiem.
Olejkami pasjonuję się już od wielu lat, i przez ten czas wypróbowałam wiele akcesoriów do ich rozpraszania. Najlepszym, i do dziś moim ulubionym jest dyfuzor doTERRA Petal 2.0. Rozprasza on relaksującą mgłę oraz delikatne, białe światło, dzięki czemu idealnie nadaje się do dyfuzji nocnej i może pokryć do 30 metrów kwadratowych. Dyfuzor Petal ma trzy ustawienia czasowe – 2 i 6 godzin pracy ciągłej oraz 12 godzin pracy z przerwami – co pozwala dostosować uwalnianie olejków eterycznych do powietrza. Ten wygodny dyfuzor jest stabilny, lekki i łatwy w użyciu – idealny do użytku domowego lub biurowego.
Dyfuzor Petal rozprasza olejki uwalniając ich aromatyczne i terapeutyczne właściwości szybko i przede wszystkim bezpiecznie. Ten wysokiej jakości produkt jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników olejków eterycznych, którzy cenią niezawodność, bezpieczeństwo i łatwość użycia.
Musimy jednak pamiętać, że aby dyfuzor pełnił swoją funkcję długo i bez problemu, należy o niego dbać. To również nie jest skomplikowane – wystarczy od czasu do czasu go czyścić. Zajmuje to mniej niż pięć minut, ale przynosi ogromny efekt! Dbałość o dyfuzor pomaga zapewnić jego długowieczność i poprawia ogólne wrażenia z użytkowania.
Oto instrukcja, jak krok po kroku wyczyścić dyfuzor:
1. Wyłącz dyfuzor.
2. Napełnij zbiornik na wodę do połowy do linii czystą wodą.
3. Dodaj 10 kropli czystego białego octu do zbiornika na wodę.
4. Włącz go i pozwól mu pracować przez 3-5 minut, pozwalając octu rozproszyć się.
5. Całkowicie opróżnić zbiornik na wodę.
6. Zanurz bawełniany wacik w białym occie i wytrzyj brzegi zbiornika na wodę oraz mikroukład mgiełki ultradźwiękowej.
7. Wypłucz zbiornik na wodę czystą wodą.
8. Wytrzyj zbiornik suchą szmatką i pozostaw do wyschnięcia przed ponownym użyciem.
O czym jeszcze należy pamiętać stosując aromaterapię?
Przede wszystkim zwracamy uwagę na jakość olejków eterycznych! Ich właściwością jest szybkie przenikanie do krwioobiegu, dlatego można powiedzieć, że stosujemy je także do wewnątrz. Używanie olejków niesprawdzonych, niewiadomego pochodzenia lub niskiej jakości może prowadzić do powikłań i reakcji alergicznych.
Jak więc wybrać olejek dobrej jakości, który przyniesie faktyczny efekt aromaterapeutyczny?
Olejek eteryczny będzie dawał wrażenie śliskości ale nigdy nie będzie lepki ani bardzo tłusty. Powinien być przede wszystkim umieszczony w ciemnej, szklanej buteleczce, aby nie utleniał się pod wpływem światła. Na buteleczce powinna znaleźć się nazwa łacińska, data ważności, numer partii oraz opis bezpiecznego użycia olejku. Ważny jest także łatwy dostęp do opisu produktu na ulotce lub stronie internetowej firmy, gdzie znajdziemy: wykorzystaną część rośliny do produkcji olejku, kraj pochodzenia, metodę pozyskania olejku, typ uprawy, ewentualne ostrzeżenia.
Zawsze sprawdzajmy firmę, która produkuje olejek, gdyż ważne jest źródło jego pochodzenia, czyli miejsce, z którego pochodzi surowiec. Należy także upewnić się, czy olejki, których używamy, posiadają certyfikat jakości. Firma powinna udostępniać wyniki testów jakościowych. A już na pewno chromatografie, która pokazuje komponenty olejku eterycznego i wskazuje na ewentualne syntetyczne dodatki.
Prawdziwe 100% olejki eteryczne nigdy nie są tanie. Produkcja jednego olejku wymaga dużej ilości surowca np. do produkcji 15 ml olejku eterycznego z cytryny potrzeba 45 cytryn. Im trudniejszy do wydobycia surowiec (np. kadzidłowiec) tym oczywiście olejek stanie się droższy. Jeżeli firma oferuje olejek za 15 zł, możemy śmiało podejrzewać, że znajdują się w nim rozcieńczacze, inne dodatki syntetyczne lub aromatyczne. A to już prosta droga do alergii i podrażnień.
Ale nie tylko cena jest wyznacznikiem dobrej jakości.
Drogi olejek nie gwarantuje, że jest bezpieczny!
Zanim zaczęłam używać olejków eterycznych dōTERRA na co dzień przeczytałam wszystkie informacje dotyczące firmy by mieć pewność co do jakości.
dōTERRA jako jedyna firma na świecie posiada certyfikat CPTG (Atestowana Czysta Klasa Terapeutyczna), gwarantujący produkt, który zawiera 100% czystego naturalnego olejku eterycznego. Produkcja takiego olejku kontrolowana jest od momentu sadzenia rośliny do umieszczenia go w butelce. Każda partia olejków eterycznych dōTERRA jest poddawana rygorystycznym wymaganiom określonym w standardzie jakości CPTG. Standard ten gwarantuje moc, czystość i właściwości terapeutyczne olejku.
Jeśli chcesz zamówić olejki, napisz do mnie lub zapoznaj się ze sposobami założenia konta w doTERRA, aby kupować olejki z 25% zniżką. Pomogę Ci także dobrać dobrej jakości dyfuzor, dlatego skontaktuj się ze mną, jeśli potrzebujesz pomocy lub masz jakiekolwiek pytania.
Jeśli jesteś zainteresowana bezpłatnym e-bookiem oraz edukacją olejkową zapisz się tutaj.
Jesteś zainteresowana wprowadzeniem olejków eterycznych do swojego biznesu?
A może chcesz rozpocząć nową działalność i edukować w zakresie używania olejków eterycznych? Popatrz na możliwości, jakie daje współpraca z doTERRA, największym na świecie producentem olejków najwyższej jakości terapeutycznej.